Steinar Eldorhagen

lagt inn 27. jan. 2020, 09:55 av Torunn Leiknes   [ oppdatert 30. jan. 2020, 03:10 ]
 Seniorsenteret har ca 60 frivillige, som med engasjement og omsorg gjør senteret til et hyggelig sted å være.

Vi har lyst til å presentere noen av de frivillige og begynner med

STEINAR ELDORHAGEN
Alle, som bruker senteret, kjenne Steinar. Han er overalt, fikser, ordner, reparerer, er sjåførvikar, kort sagt, er det noe spør vi Steinar. Han har alltid tid til en prat. Han og kona Torild er ansvarlige for Bowls hver onsdag. Ekteparet bor i SEM-huset, så veien er ikke lang.

Steinar er 72 år, og har blant annet vært ansatt hos Kværner Brug i 23 år og hos Hurtigruta/Carglass i 22 år. Han har blant annet arbeidet med høytrykksmaling og lakkering. Han har vært arbeidsleder og skiftbas. Han og Torild har 2 døtre og 3 barnebarn.

Steinar er stort sett til stede til våren kommer. Da forsvinner ekteparet til campingvognen i Råde, og vi ser dem ikke igjen før til høsten.

På spørsmål om Steinar har noen hobby, får vi til svar at hans daglige gjøremål på senteret er hobby nok, har ikke tid til mer.

Vi takker Steinar for praten og ønsker lykke til videre!

Comments